I Komunia

I - Komunia planowana jest na 14 maja 2023 r. podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00

Najbliższe wydarzenia:

Przygotowanie

2 października 2022 r. odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie dla dzieci i rodziców w związku z przygotowaniami do Pierwszej Komunii Świętej. Poniżej znajdują się informacje, które przekazane zostały na tym spotkaniu i są wiążące dla wszystkich, którzy zgłosili się do Pierwszej Komunii.

KATECHEZA — dzieci uczestniczą w katechezie szkolnej w ciągu roku szkolnego, ponieważ przygotowanie przyparafialne nie zastępuje katechezy szkolnej, która podejmuje tematy około komunijne.

SPOTKANIA FORMACYJNE — raz w miesiącu odbywać się będzie obowiązkowe spotkanie dla dzieci i rodziców.

UCZESTNICTWO W ŻYCIU PARAFII — nasza parafia żyje w ciągu roku nie tylko niedzielnymi Mszami świętymi, stąd obowiązkowo dzieci wezmą udział w: październikowych różańcach dla dzieci o godz. 16.30 (przynajmniej raz w tygodniu), w grudniowych roratach, czyli Mszach świętych o godz. 6:00 (przynajmniej raz w tygodniu) oraz marcowo-kwietniowych drogach krzyżowych w piątki o godz. 17:00 (obecność na wszystkich).

W każdą niedzielę o godz. 11:30 sprawujemy Msze świętą dedykowaną Rodzinom z dziećmi, stąd najbardziej zapraszam, aby dzieci uczestniczyły właśnie w niej. Natomiast jak najbardziej można uczestniczyć w innych Mszach świętych.

DZIENNICZEK OBECNOŚCI — na pierwszym spotkaniu rozdawane były dzienniczki obecności, które dzieci mają zabierać ze sobą na wszelkie obowiązkowe wydarzenia w kościele. Na tej podstawie jako opiekun przygotowań mogę stwierdzić, jakie Dziecko podjęło starania, by dobrze przygotować się do ważnego wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta.

ALBY — obowiązuje u nas jeden wzór alb. Istnieje możliwość odkupienia jej od starszych roczników bądź uszycie nowej. Sprawę podejmiemy na spokojnie po feriach zimowych.

SKŁADKA — dla celów organizacyjnych wydarzenia Pierwszej Komunii Świętej umówiliśmy się na składkę w kwocie 350 zł, którą można zapłacić od razu w całości lub rozbić na raty.

RÓŻAŃCE, MEDALIKI, KSIĄŻECZKI, ŚWIECE — różańce i medaliki (Matki Bożej lub krzyżyki) rodzice kupują dzieciom we własnym zakresie, aby wybrane zostały te, które podobają się dzieciom. Różańce poświęcimy 16 października (informacja wyżej), a medaliki poświęcimy w innym czasie. Książeczki do nabożeństwa zakupione zostaną ze składki komunijnej. Do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych potrzebne będą świece, które dzieci miały w dniu swojego chrztu świętego. W razie ich braku proszę o zakup we własnym zakresie.

FORMALNOŚCI — do końca listopada należy załatwić formalności takie, jak:

  • akt chrztu dziecka (jeżeli było chrzczone w innym kościele, niż parafia św. Jakuba Apostoła w Lęborku),
  • zgoda pisemna z parafii zamieszkania (jeżeli dziecko mieszka w innej parafii niż nasza. Chodzi tu o zamieszkanie, a nie zameldowanie).

Za przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej odpowiedzialny jest o. Karol Rzeźnicki, wikariusz parafii.

Nr konta na wpłaty składek 82 1240 3800 1111 0010 6139 8132