Diecezjalne Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Jakuba Apostoła

Konkurs plastyczny - 2016

 Protokół z posiedzenia komisji

KONKURSu  plastycznego

„JAN PAWEŁ II – BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”

LĘBORK 2016

 

Komisja w składzie:

Halina Krzewniak – przewodnicząca – Prezes Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury „TAK” w Lęborku;

Rafał  Synowiec – artysta rzeźbiarz, przedstawiciel  Urzędu Miasta Lęborka,

br. Łukasz Waszkielis  – historyk sztuki, przedstawiciel Diecezjalnego Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku

Jadwiga Niedbala – członek Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury „TAK” w Lęborku,

dokonała w dniu 17 i 18 października 2016 roku przeglądu i oceny 207 prac plastycznych nadesłanych na konkurs z 15 placówek z powiatu lęborskiego. Komisja ogółem nagrodziła 16 prac oraz wyróżniła 16 prac w trzech kategoriach wiekowych. Ze względu na niewielką ilość prac autorów powyżej 17 lat oceniano prace w grupie 12-18 lat. Komisja przyznała wyróżnienia honorowe oraz dyplomy dla nauczycieli za przygotowanie laureatów.

Grupa wiekowa 5 – 7 lat.

Nagrody I równorzędne dla laureatów:

  1. Natalia Puciłowska lat 5,5 – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Beata Synowiec
  2. Laura Krzewniak lat 7  – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Alina Walkusz
  3. Dominika Ciszek lat 7  – Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku – n-l Grażyna Popin
  4. Kajetan Stawski lat 7,5 – MDK w Lęborku – n-l Beata Synowiec
  5. Kinga Rucińska lat 6 - MDK w Lęborku – n-l Alina Walkusz

Wyróżnienia dla laureatów:

  1. Martyna Kiedrowicz lat 7 – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Alina Walkusz
  2. Jagoda Klassa lat 7 – MDK w Lęborku – n-l Alina Walkusz
  3. Lena Dułak lat 5 – MDK w Lęborku – n-l Alina Walkusz
  4. Hubert Apanowicz lat 7 – MDK w Lęborku – n-l Alina Walkusz
  5. Amelia Jadowska lat 6 – Przedszkole nr1 w Lęborku – n-l Daniela Namiotko, Joanna Krefta
  6. Julia Salzer lat 6 – ZS Nowa Wieś Lęborska – n-l I. Michnik, A. Ptak
  7. Joanna Torbicka lat 6 – Przedszkole nr 5 w Lęborku – n-l Stanisława Wawrzynowicz
  8. Izabela Krop lat 5 – Przedszkole nr 6 w Lęborku – n-l Iwona Kleba

Grupa wiekowa 8 – 11 lat.

Nagrody I równorzędne dla laureatów:

  1. Kaja Moczyło lat 10 – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Beata Synowiec
  2. Marta Synakowska lat 10 – Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku – n-l Grażyna Popin
  3. Jessika Łoza lat 11,5 – POA w Lęborku – n-l Grażyna Popin
  4. Daria Patelczyk lat 9 – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Alina Walkusz
  5. Julia Walczykowska lat 11 – POA w Lęborku – n-l Grażyna Popin

Wyróżnienia dla laureatów:

  1. Zuzanna Lubocka lat 9 – Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku – n-l  Grażyna Popin
  2. Amelia Treder lat 8 – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Beata Synowiec
  3. Maja Walczykowska lat 9 – POA w Lęborku – n-l Grażyna Popin
  4. Wiktoria Pietrusewicz lat 8 – MDK w Lęborku – n-l Beata Synowiec

 

Grupa wiekowa 12 – 17 lat.

Nagrody I równorzędne dla laureatów:

1.     Alexandra Folger lat 18 - Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Beata Synowiec

2.     Jakub Nastaj  lat 14 – Społeczne Gimnazjum Językowe w Lęborku – n-l Grażyna Popin

3.     Klaudia Bojek lat 14 – Gimnazjum nr 2 w Lęborku – n-l Ferdynanda Byczuk

4.     Adriana Obst lat 15 - Gimnazjum nr 2 w Lęborku – n-l Ferdynanda Byczuk

5.     Agata Steciuk lat 13 – Gimnazjum nr 1 – n-l Dorota Przychoda Bonemberg

6.     Laura Retajczyk lat 13 - Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku – n-l Grażyna Popin

Wyróżnienia dla laureatów:

  1. Angelika Drapała lat 15 – Gimnazjum nr 2 w Lęborku – n-l Ferdynanda Byczuk
  2. Monika Malottki lat 13 – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku – n-l Beata Synowiec
  3. Paula Synowiec lat 12 – Gimnazjum nr 1 – n-l Dorota Przychoda Bonemberg
  4. Julita Waloch lat 13 – Gimnazjum nr 1 – n-l Dorota Przychoda Bonemberg

Dyplomy dla nauczycieli za przygotowanie laureatów: 

  1. Daniela Namiotko – Przedszkole nr 1 w Lęborku
  2. Joanna Krefta – Przedszkole nr 1 w Lęborku
  3. Stanisława Wawrzynowicz – Przedszkole nr 5 w Lęborku
  4. Iwona Kleba – Przedszkole nr 6 w Lęborku
  5. I. Michnik – Zespół Szkół w  Nowej Wsi Lęborskiej
  6. A. Ptak – Zespół Szkół w  Nowej Wsi Lęborskiej
  7. Dorota Przychoda-Bonemberg – Gimnazjum nr 1 w Lęborku
  8. Ferdynanda Byczuk – Gimnazjum nr 2 w Lęborku
  9. Beata Synowiec – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
  10. Alina Walkusz – Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku
  11. Grażyna Popin – Powiatowe Ognisko Artystyczne w Lęborku

oraz Społeczne Gimnazjum Językowe  w Lęborku

Serdecznie zapraszamy laureatów oraz opiekunów na wręczenie nagród i dyplomów podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbędzie się 22 X 2016 (sobota)

w Diecezjalnym Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku o godz. 17.15.

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundował Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak.

Facebook